Program do projektowania mebli Palette CAD – Osadzanie blatu kuchennego

Program do projektowania mebli Palette CAD Technika Meblowa to specjalistyczne narzędzie dedykowane dla stolarzy i rzemieślników. Nasze oprogramowanie jest bardzo intuicyjne a jego opanowanie nie wymaga dziesiątek godzin szkoleń.

W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy Państwu w jaki sposób za pomocą programu do projektowania mebli Palette CAD możemy osadzać blaty kuchenne.

Aby rozpocząć projektowanie uruchamiamy program a następnie klikamy utwórz projekt z pomieszczeniem. Kolejnym etapem jest zdefiniowanie wymiarów pomieszczenia.

Nasze pomieszczenie będzie miało wymiary 400 cm x 400 cm. Zatwierdzamy wymiary przyciskiem OK. Pomieszczenie zostaje automatycznie wstawione. Przechodzimy do okna aksonometrii, gdzie ukrywamy sufit oraz dwie ściany.

Teraz przechodzimy do projektowania mebli kuchennych. Z katalogu obiektów wybieramy dowolne korpusy i ustawiamy je w kształt litery L wykorzystując do tego funkcję przesuwania. W kolejnym etapie przechodzimy do katalogu obiektów, gdzie wyszukujemy blat kuchenny w kształcie litery L.

Wymiary blatu wstawimy wykorzystując do tego funkcję odmierzania z planowania. Aby z niej skorzystać należy kliknąć na przycisk umiejscowiony przy wymiarze a następnie złapać dwa skrajne punkty. Wybór zatwierdzamy przyciskiem ok i wstawiamy blat do pomieszczenia chwytając róg blatu i dostawiając go w odpowiednie miejsce.

Blat meblowy zostanie automatycznie położony na podłodze. Żeby go podnieść wystarczy go zaznaczyć i wprowadzić wysokość wbudowania czyli wysokość umiejscowienia blatu.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi filmami prezentującymi możliwości jakie oferuje nasz program do projektowania mebli Palette CAD.

Zapraszamy również na stronę internetową http://palettecad.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *